Nodarbības kopsavilkums par veselīgu un neveselīgu pārtiku. Nodarbības kopsavilkums vidējā grupā par tēmu: Noderīgi un kaitīgi produkti. Pieredze ar saldajiem gāzētajiem dzērieniem

Sagatavoja un vadīja skolotāja Sarycheva V.V., logopēde Petrova O.V.

Mērķis: izglītot bērnus par racionālu uzturu kā neatņemamu veselības kultūras sastāvdaļu.
Uzdevumi:
Kognitīvā:

Sniegt bērniem zināšanas par vitamīnu ieguvumiem, nozīmi organisma darbībai (augļu un dārzeņu ēdāji vienmēr jūtas labi, jo lielākā daļa vitamīnu ir dārzeņos un augļos).

Māciet bērnam pievērst uzmanību tam, ko viņš ēd.

Veidot bērnos zināšanas par noderīgu un ne pārāk noderīgi produkti, kā arī higiēnas prasības pārtikas ēšanai.

Nostiprināt zināšanas par produktu lomu veselības saglabāšanā un veicināšanā, kā tie ietekmē augumu, redzi, svaru.

Mācīt novērtēt pārtikas produktus kā ļoti noderīgus (tos, kas jāēd ikdienā); noderīga, bet netiek izmantota katru dienu; un tie, kas ir iespējami, bet reti.

Bērniem veidojas ideja par produktu izmantošanu kā vitamīnu pieliekamo ziemā un rudenī.

Izglītības:

Precizēt un nostiprināt veselīga uztura noteikumus.

Ieaudzināt veselīga dzīvesveida kultūras paradumus.

Izkopt apzinātu attieksmi pret veselīgu uzturu.

Attīstīt kohēziju starp bērniem un vecākiem.

Pirmsskolas vecuma bērnu priekšstatu veidošana par higiēnu un diētu.

Izkopt vēlmi rūpēties par savu ķermeni.

Korekcija - izstrāde:

Dialogiskās runas veidošana bērniem, strādājot komandās.

Attīstīt bērnos pārliecības sajūtu izrādes laikā.

Uzmanības, atmiņas un domāšanas korekcija.

Skaņu [С] - [Ш] diferencēšana savienotajā runā.

Attīstīt spēju uzraudzīt savu runu.

Fonēmiskās uztveres attīstība.

Runas elpošanas attīstība dzejoļu, dzejoļu dialogu, bērnu dzejoļu, sakāmvārdu, dziesmu, teikumu izpildes laikā.

Iemācieties saskaņot runu ar kustību.

Mudiniet bērnus un vecākus uzzināt par pareizu uzturu.

Sagatavošanas darbs: dzejoļa iegaumēšana, sakāmvārdi, attēlu zīmēšana par tēmu “Mani mīļākie ēdieni”, kuri ēdieni ir saistīti ar A, B, C, D vitamīniem.

Darbs ar vecākiem: vecāki un bērni jau iepriekš tiek sadalīti komandās, izdomā devīzi un komandu nosaukumus, gatavo degustācijai nelielus salātus (pa vienam katrai komandai); uzrakstiet uz papīra lapas, kādas sastāvdaļas ir iekļautas salātos. Kopā ar bērniem izvēlamies un apgūstam ditītes. Apgūstam informāciju un stāstām bērniem, kādi vitamīni un pārtikas produkti cilvēkam nepieciešami augšanai, redzei, atmiņai, lai nenovecotu, lai attīstītos kauli un zobi, lai neveidotos liekais svars. Gatavojamies bērnu zīmējumu izstādei par tēmu: "Noderīgo un kaitīgo produktu sfērā" (kritēriji: radošums un daiļliteratūra, kādu ļaunumu cilvēkam nodara garšīgi produkti u.c.).

Izklaides progress.

I. Logopēds: Bērni, kas cilvēkam ir vissvarīgākais? ("Veselība"). Kas jādara, lai saglabātu veselību? Bērni atbild, stāvot aplī, padodot burvju nūjiņu.

II. Pedagogs: Mums šodien ir neparasta nodarbība. Runāsim par uzturu: par veselīgiem un kaitīgiem produktiem. Mūsu nodarbība notiks sacensību veidā starp divām komandām. Par pareizām atbildēm komanda saņem žetonu. Bērni, es iesaku jums spēlēt spēli "Noderīgi - kaitīgi." Jūs apbrauksiet "burvju nūjiņu" un nosauksiet noderīgus produktus. Un iekšā otrā puse- nosaukt cilvēkiem kaitīgus produktus. Izrādās, ka visgaršīgākie ēdieni ir arī viskaitīgākie. (Bērni nodod nūju un nosauc noderīgus un kaitīgus pārtikas produktus).

1. Beidz, draugs, beidz! Stop! Stop! Stop!

Atturieties no taukainas pārtikas, ak, ak, ak!

Jūs atceraties mūžīgi - šo nevēlamā pārtika,

Jā, jā, jā! Jā, jā, jā!

Koris:
Neaizraujieties ar saldo ēdienu, šokolādi. Ļoti pikanti un sāļi, uzmanieties. Tikai dārzeņi un augļi – tie ir veselīgi ēdieni, Ļoti garšīgi ēdieni, jā, jā, jā!

1. Cukurs ir salds -

Šis ir tavs baltais ienaidnieks.

Mūsu gaume dažkārt ir maldinoša,

Nu, labi, labi.
Jūs atceraties mūžīgi

Tas ir slikts ēdiens.

Jā, jā, jā (2 reizes). Koris.

III. Bērni sēž pie galdiem komandās: iepriekš sadalīti komandās. Bērni un pieaugušie prezentē savas komandas: komandu nosaukumus, moto izrunu.

IV. Logopēds: "Dārgie vecāki, jautājums jums: nosauciet savu iecienītāko bērnības ēdienu."

V. Pedagogs: Daudzos pārtikas produktos ir vielas, kas ir ļoti svarīgas mūsu veselībai un dzīvībai. Tos sauc par .. (vitamīniem). Šie vitamīni dzīvo valstī "Vitamīnija" un galvenais karalis Vitamīnu ēdājs.
Vitaminoed: Sveiki, puiši! Es ilgi staigāju un beidzot tiku pie tevis. Es gribu jums pastāstīt par saviem draugiem.

Es nekad nezaudēju drosmi

Un smaids tavā sejā

Jo es pieņemu

Vitamīni A, B, C,

Ja jūs neuzņemat pietiekami daudz vitamīnu, jūs neaugsit labi. Jūs neskrieties, nelēksiet, neizklaidēsieties, jo jums vienkārši nebūs spēka. Un tāpēc pie jums pielips visādas neprātības un čūlas, ar kurām būs grūti cīnīties. Ak, un es redzu savus draugus Vitamīnu starp jums. Nāciet pie manis mani draugi.

VI. Logopēds: Puiši, vitamīni ietekmē cilvēka ķermeni dažādos veidos. Klausīsimies viņos.

A vitamīns. I, A vitamīns, ir ļoti svarīgs redzei. Esmu burkānos, aprikozēs, arbūzos.

Atcerieties vienkāršo patiesību

Vienīgais, kurš redz labāk

Kas košļā neapstrādātus burkānus

Vai dzerot burkānu sulu

B vitamīns. I, B vitamīns palīdz sirdij labi strādāt. Esmu melnmaizē, gaļā, auzu pārslās.

Ļoti svarīgi agri

Brokastīs ēd auzu pārslu.

Melnā maize mums der

Un ne tikai no rīta.

C vitamīns. I, C vitamīns stiprina organismu, palīdz cīnīties ar saaukstēšanos. Esmu apelsīnos, citronos, kāpostos, pētersīļos, rožu gurnos.

Pret saaukstēšanos un kakla sāpēm

Apelsīni palīdz.

Nu, labāk ir ēst citronu,

Lai gan tas ir ļoti skābs.

D vitamīns. Un es, D vitamīns, padara jūsu kājas un rokas stipras, stiprina kaulus. Esmu zivju eļļā, olās, pienā.

Zivju eļļa ir visveselīgākā.

Lai gan nejauki - jādzer.

Viņš glābj no slimībām.

Un jums ir labāk bez viņiem.

VII. Pedagogs:: Paldies, karali Vitamīnu ēdāj un mīļie Vitamīni, apsēdieties, esiet mūsu viesi.

VIII. Logopēds: Izcirtumā mūs gaida bērni, neparasti viesi.

Fizminutka.
Uz pļavu dabūt

Visiem vispirms jāceļas.

Iepļaukāt, dauzīties un noliecies

Celies vēlreiz, smaidi.

Sēdiet mierīgi, aizveriet acis

Uz brīdi aizmirsti visu.

(Izcirtumā ir rotaļlietas: Dunno, Carlson, Boy with a finger, Baba Yaga).

IX. Logopēds: Un tagad mēs palīdzēsim pasaku varoņiem izvēlēties sev nepieciešamos produktus, lai viņi būtu arī veselīgi.

Zēns-c-pirksts, lai izaugtu vajag... (burkāni, olas, zivis).

Karlsonam, lai nepieņemtos liekais svars, vajag...(sulas, kāpostus, tomātus, augļus).

Nezinu, lai neko neaizmirstu, vajag... (piens, rieksti, šokolāde).

Baba Yaga ir nepieciešami kauli un zobi, lai attīstītos un nenovecotu (D: E).

Labi darīts, puiši, palīdzēja visiem varoņiem.

Pirkstu vingrošana: "Pavārs"

"PAVARĒT"
Pavārs gatavoja vakariņas (Bērni klauvē pie galda ar plaukstas malu.)

Un tad gaismas tika izslēgtas.

Brekšu pavārs ņem (Bend īkšķis kreisajā rokā.)

Un pazemina to kompotā.

Viņš met baļķus katlā (Viņi saliec rādītājpirkstu.)

Viņa liek cepeškrāsnī ievārījumu.

Tas ar celmu traucē zupu, (Saliec vidējo pirkstu.)

Ugli sit ar kausu. (Saliekt bezvārda palei.)

Cukuru ielej buljonā. (Salieciet mazo pirkstu.)

Un viņš ir ļoti apmierināts! (Paspiest rokas.)

(O.Grigorjevs).
X. Pedagogs: Kādi pārtikas produkti ir bagāti ar šiem vitamīniem. (Abas komandas ir dotas didaktiskā spēle: uz lapas ir attēlots vitamīns, apkārt ir dažādi produkti. Mērķis: izvēlēties pārtikas produktus, kas satur šo vitamīnu). (1. pielikums, 2. pielikums). Fizminutka: "Sēdēja divi lāči".
Sēž divi lāči

Uz tievas kuces. (Bērni šūpojas no kājas uz pēdu.)

Viens lasīja avīzi (Viņi lasa avīzi.)

Cits traucēja miltus. (Viņi maisa miltus.)

Viens poo, divi poo

Abi iegrima agonijā. (Viņi tup un krīt uz grīdas uz muguras, karājoties gaisā ar rokām un kājām.)

.Pirkstu vingrošana: “Kompots”
Mēs vārīsim kompotu, (kreiso plaukstu tur ar “kausu”,

Jums vajag daudz augļu. rādītājpirksts labā roka"traucēt".)

Šeit: Mēs sasmalcināsim ābolus, (Salieciet pirkstus pa vienam, sākot ar

Mēs sagriezīsim bumbieri. liels.)

Izspiediet citrona sulu

Ielieciet kanalizāciju un smiltis.

Gatavojam, vārām kompotu.

Izturēsimies pret godīgiem cilvēkiem. (Atkal viņi "gatavo" un "traucē".)

XI. Logopēds: uz jūsu galdiem ir dažādu produktu attēli. Dodiet vitamīnus - Smeshariki tos attēlus, kuros ir šis produkts. (Vitamīni smeshariki veidā tiek parādīti uz tāfeles).

XII. Pedagogs: Es jums piedāvāju spēli: "Uzmini garšu." Abas komandas gatavoja salātus. Komandas, pasniedziet salātus visiem otras komandas dalībniekiem. Komanda izmēģina salātus ar aizvērtām acīm un stāsta, kādas sastāvdaļas ir salātos. Un konkurenti uzmanīgi klausās, kuru komponentu viņi nenosauc.
Fizminutka: "Zaķi apsēdās."
Zaķi apsēdās uz celmiem, novilka visas zeķes, (Apsēdās, izvilka zeķes.)

Muguras bija nedaudz saliektas, un lāpstiņas visas bija aizvērtas. (Muguras ir saliektas.)

Paskatieties uz zaķiem, cik skaisti visi sēž Rokas paceltas uz sāniem (Rokas uz sāniem.)

Un viņi sāka radīt tieksmes. (Noliec, rokas uz priekšu.)

Tik daudz līkumu

Cik kļavu ir izcirtumā.

Viņi aplaudēja tik daudz (aplaudē viņiem priekšā.)

Cik daudz ziedu tur izauga.

XIII. Logopēds: viktorīna pieaugušajiem un bērniem.

Pieaugušajiem:
Mazās sviestmaizes. (Kanape).

Sviestmaize ar sviestu, sieru, šķiņķi, pārklāta ar maizes šķēli. (Sviestmaize).

Ūdens šķīdums sāls ar piedevām konservēšanai pārtikas produkti. (Sālījums).

Koncentrēts cukura šķīdums ūdenī. (Sīrups).

Makaronu mājas. (Itālija).

Kartupeļu un tomātu dzimtene. (Amerika).

Pedagogs: Jautājumi bērniem:

Kāda pasaka sākas ar vārdiem "Vectēvs stādīja ..." ("Rāceņi").

Viņš pameta vectēvu un pameta vecmāmiņu. ("Kolobok").

Putraimi no griķiem. (Kodolenerģija).

Kviešu putraimi. (Manka).

Prosas putraimi. (Prosa).

Tas ir balstīts uz pienu un ir dzeltenā krāsā. (Siers).

Vienā mucā karājas divi vīni – tie nesajauksies. (Ola).

XIV. Logopēds: spēle "Uzmini, kāds produkts atrodas uz paplātes." (uz paplātes zem salvetes, produkta modelis). Komandām tiek izdalītas paplātes, un uz tām produkts ir manekens, pārklāts ar salveti. Komandas uzdod viena otrai jautājumus. Jautājumi par tā lietderību vai kaitīgumu, sajūtu, garšu, krāsu, bet jautājumiem jāatbilst vienai atbildei: jā vai nē. Galu galā komandām ir jāzina, par kādu produktu tās runā.

XV. Pedagogs: mēģiniet uzminēt, ko es domāju (runā par čupu - čupas, bērni min, vadītājs izņem konfekti "čupa - čupas"). Kādu ļaunumu nodara konfektes?

3, 285.lpp.Dziesma “Zobi, zobi”

Koris:
Zobi, zobi, zobi, ak!

Zobi, zobi, turiet zobus.

1. Ja zobi pēkšņi varētu runāt,

Tad viņi nekavējoties sāka mums mācīt:

“Tu mūs tīri, tīri, tīri, nesteidzies,

Noskrāpē mūs gan ārpusē, gan iekšā.

Un ārsts teiktu: "Es tevi lidošu."

Un tad būtu, tad, smaidot ar visu muti,

Tieši vakariņu laikā mēs atgriezāmies mājā.

Koris:
Zobi, zobi, zobi, ak!

Zobi, zobi, zobi, ai (2x)

Zobi, zobi, turiet zobus.

2. Ja zobi pēkšņi aiziet uz veikalu,

Tad viņi būtu nopirkuši Pomorie makaronus,

Un es būtu nopirkusi baltāku otu

Ar mīkstiem, vienmērīgiem sariem uz tā.

Un tad Zobi dotos pie ārsta.

Un ārsts teiktu: "Es tevi lidošu"

Un tad būtu, tad

Viscaur smaidot,

Tieši laikā vakariņām

Mēs atgriezāmies mājā. Koris.

XVI. Pedagogs: Un tagad mūsu puiši rādīs ainu "Dārzeņi".

XVII. Logopēds: nākamā spēle. Ja noteikums ir pareizs un jūs tam piekrītat, jūs, bērni, aplaudēsit; ja noteikums ir nepareizs, vecāki tos.

Apsēdieties pie galda ar nemazgātām rokām.

Ēd vismaz tajā pašā laikā trīs reizes dienā.

Ēd ātri, steigā.

Noteikti ēdiet dārzeņus un augļus.

Pēc ēšanas izskalojiet muti.

Runājiet pie galda, pamājiet ar rokām.

Rūpīgi sakošļājiet ēdienu.

Ēd tikai saldumus.

XVIII. Logopēds: "Dziedāsim dittis." Kurš kuram dziedās? Vecāki un bērni veic rotaļas.

Sēdēsim pie samovāra

Un mēs sacerēsim dziesmas.

Par veselīgu uzturu

Mēs vēlamies jums pastāstīt.

Čipsi, košļājamā gumija - ne pārtika,

Atcerieties, ka jūs vienmēr

Centieties no tiem izvairīties

Ēd pareizi!

Ēd dārzeņus, draugs
Tu būsi vesels!

Ēdiet burkānus un ķiplokus

Gatavojieties dzīvei!

Jūs nedzerat soda
Galu galā viņa tev kaitē,

Un dzer labāk kvasu-

Tas garšo tik daudz labāk!

Šodien piecēlos agri
Un es saņēmu burkānu.

Jūs varat ēst sviestmaizi

Tas tikai sāpinās vēderu.

Ēdiet augļus un dārzeņus
Tie ir veselīgi ēdieni!

Saldumi, piparkūkas, cepumi

Sabojājiet zobu garastāvokli.

Nadija ēda kirieshki
un sālīti rieksti

viņai sāpēja vēders

Es labāk ēdu putru. Šeit!

Dzeriet vairāk tomātu sulas

Kļūsti labā formā un augumā!

Ar jebkuru soda

Tev sāp vēders!

Ja vēlaties būt vesels

Ēd pareizi!

Ēdiet vairāk dažādu augļu

Nodarbojies ar sportu!

Melones, āboli vai bumbieri,

Jūs vēlaties ēst un vēlaties dzert.

Izbaudi, cik vien vari

Nav labāku vai garšīgāku.

Mūsu dārzeņu salāti

Garšīgi un veselīgi!

Jūs to neēdāt

Sagriezts gabalos!

Piens, biezpiens, skābs krējums

Labi veselībai.

Es mīlu šos produktus

Ēdiet bieži, sātīgi!

Es esmu augļu diēta

Es dažreiz paturu

Tā ka nervu sistēma

Nekad nav cietis!

Lai slimība jūs nepieķertu,

Kādā ziemas rītā

Pārtikai jūs ēdat:

Zaļie sīpoli un ķiploki.

Miša ēda tikai čipsus,

Coca-Cola dzeršana.

Ārsts tagad viņu ārstē

Reģistrēts uz sešiem mēnešiem!

Lai zobi nesāpētu

Piparkūku vietā saldumi

Ēd ābolus, burkānus -

Šeit ir mūsu padoms jums, puiši.

Tu ēdi sliktu pārtiku

Jo viņš gribēja.

Un tagad man sāp vēders

Tevi košļā mikrobs!

XIX. Audzinātāja un logopēde rezumē izklaidi, skaita čipus. Balvas dalībniekiem un uzvarētājiem.

sertifikāti un sertifikāti skolotājiem un audzinātājiem

- Turpināt paplašināt bērnu priekšstatus par veselīgu pārtiku un kaitīgo;

- iemācīties atbildēt uz jautājumiem, uzturēt dialogu;

- bagātināt vārdnīcu ar ēdienu nosaukumiem, nominatīviem, verbāliem sinonīmiem;

- nostiprināt pirmsskolas vecuma bērnu vispārinošos jēdzienus, skaitīšanas prasmes un zināšanas par skaitļiem, spēju orientēties telpā;

- audzināt cieņu pret savu veselību un ieradumu ēst veselīgu pārtiku;

- attīstīt radošumu, iztēli.

Materiāli: tabula "Noderīga un kaitīga pārtika", čaumalas no vistas olu, rieksti, salvetes.

Nodarbības gaita bērnudārza vidējā grupā:

(Bērni ienāk grupas telpā)

Org. brīdis

Bērni sveicina: "Labdien!"

(Saskaņā ar jautru mūziku, grupā ienāk pasaku tēls Karlsons, ēd kukulīti un ievārījumu)

Kārsons. Labdien, bērni, un es nolēmām ielidot paēst, jums ir mājīgi un silti.

Vosp .: Karlsons, un vai viņi tā ēd?

Karlsons: Un tie ir mani mīļākie ēdieni.

Luga: Bērni, iemācīsim Karlsonam ēst pareizi, lai būtu veseli.

(Visi sēž pie galda" Noderīga un kaitīga pārtika»)

Higiēnas noteikumi bērniem

Bērni, kas jums jādara pirms apsēsties pie galda? (Nomazgāt rokas)

Ar ko mazgā rokas? (ar ziepēm)

Ja ēd ar netīrām rokām, tad daudz...? (Mikrobi). No tiem var saslimt.

Jautājums: Bērni, vai jūs ievērojat šos higiēnas noteikumus? Vai tu esi Karlsons? Tāpēc atcerieties tos.

Un tagad bērni jums pagatavos gardas vakariņas.

Vai tas ir garšīgs, sarkans, gatavots no dārzeņiem un, protams, ar bietēm un kāpostiem? Jā, tas ir borščs, to ir ļoti noderīgi ēst. Var pagatavot arī zupu.

Didaktiskā spēle "Kāda zupa?"

Zupu ir labi ēst ar kādu gabalu? No maizes. Jo maizē ir spēks!

Nākamais ēdiens būs griķu biezputra, ko sauc kā? (griķi)

Putrai gatavosim dārzeņu salātus, to sauc par dārzeņiem.

Nu vakariņas izdevās garšīgas, bet paēduši jūti, ko darīt? Jā, dzer.

Mēs tev tagad vārīsim sulu Karlson.

Vingrinājums "Pagatavosim sulu"

No āboliem - ābols

No citrona - citrons

No burkāniem - burkāns

No ābola un burkāna - ābols-burkāns.

Vai no piena var pagatavot kokteili? — Piena.

Jautājums: Bērni, ko mēs tagad esam sagatavojuši Karlsonam? Jā, ēdiens, citādi kā var saukt par ēdienu? (Ēdiens, ēdiens). Ko mēs darām ar pārtiku? Tieši tā, mēs to ēdam. Pretējā gadījumā, kā jūs varat teikt, ka vārds ir? (Ēd, ēd).

Karlson, visi šie produkti, ko esam jums sagatavojuši, ir noderīgi. Bērni parāda savus stipros kaulus (saliec dūres) un sārtus vaigus (glāstīja sev uz vaiga) un spēcīgos zobus (klikšķ uz zobiem).

Tas viss ir saistīts ar to, ka bērni ēd tikai veselīgu pārtiku, kas ir bagāta ar vitamīniem.

Tagad Karlsons esi uzmanīgs. Bērni, kādu ēdienu nevar ēst ne pieaugušie, ne bērni, vai tas ir no kartupeļiem? (Čipsi un frī kartupeļi). Vai šis krāsainais, gāzētais dzēriens arī ir kaitīgs? (Tieši tā, tas ir dzirkstošais ūdens)

Ja jūs ēdat tos daudz, vai jūsu zobi pasliktināsies? (Konfektes). Atcerieties, ka šos ēdienus nevajadzētu ēst. Un neaizmirstiet par konfektēm.

Un tagad pārbaudīsim, vai mūsu bērni un jūs, Karlsons, atceraties, ko jūs varat ēst?

Vingrinājums "Pasaki vienu vārdu"

Borščs, dārzeņu salāti, griķu biezputra- kādi ir ēdieni (veselīgi)

Citrons, ābols ir (auglis)

Burkāni, kāposti ir (dārzeņi)

Čipsi, frī kartupeļi, soda ir neveselīgi ēdieni

Skaitīt

1) cik daudz veselīgu ēdienu, produktu

2) cik kaitīgo

3) kas vēl

Par ko veselīgas maltītes tu vari teikt

Viņa ir putra, burkāni

Viņš ir borščs, sula, salāti, maize

Tas ir ābols, piens

Didaktiskā spēle "Kas ir lieks"

Karlsons: Bērni, jūs man pagatavojāt gardas vakariņas, un man garšo arī pīrāgi desertā.

Vos.: Mēs tev tagad cepsim pīrāgus

(Bērni stāv aplī)

Pirkstu vingrošana

Mīcam mīklu, mīcam

Cepam pīrāgus

Ar kāpostiem un sēnēm

Palīdzi sev Karlsona pīrāgus!!!

Karlsons: Gardi.

Jautājums: Jūs redzat, cik gudri ir mūsu bērni, jo viņi ēd veselīgu pārtiku. Viņi ir spēcīgi un neslimo. Karlson, mēs vēlamies tev parādīt, cik vājš tu būsi, ja ēdīsi tikai saldumus un visus neveselīgos ēdienus.

(Viņi apsēžas pie galdiem, pieredze ar olu čaumalām un riekstiem, skolotājs skaidro, ka vajag viegli sadrupināt olu čaumalu un tad riekstu)

Tā mūsu ķermenis ir vājš, kauli, zobi, ja ēd kaitīgu pārtiku. Un šeit ir tik spēcīgi, ja nu vienīgi noderīgi produkti.

Karlsons: Tagad es ēdīšu, tikai to, ko man iemācīja bērni. Cik interesanti un cik garšīgi smaržo.

Spēlēt Jā, jo virtuvē mūsu bērniem tiek gatavotas veselīgas, garšīgas pusdienas. Palieciet pie mums un izmēģiniet.

Mērķis: iepazīstināt bērnus ar noderīgu un neveselīgu pārtiku, vitamīniem, to nozīmi cilvēka veselībai, bagātinot bērnu vārdu krājumu ar jauniem vārdiem par šo tēmu.

Izglītības: precizēt bērnu priekšstatus par produktu daudzveidību, augļu un dārzeņu nosaukumiem, to ieguvumiem cilvēka veselībai un vitamīniem, kas tos veido.
Attīstās: attīstīt sakarīgu runu, spēju strādāt grupā un atbildēt uz jautājumiem, izteikt savu viedokli.
Audzēšana: audzināt cieņu pret savu veselību.

Uzdevumi:

Ideju veidošana bērnos par noderīgu un kaitīgu pārtiku;

Mācīt bērniem izprast noteiktu pārtikas produktu ieguvumus un kaitējumu;

Nostiprināt bērnu zināšanas par vitamīniem un vitamīniem bagātiem pārtikas produktiem;

Mudiniet bērnus ēst veselīgu pārtiku veselīgs dzīvesveids dzīvi.
priekšdarbs: Ēdienu attēlu skatīšanās; saruna par tēmu "Kāds ēdiens ir noderīgs"; viktorīna “Uzmini mīklu un uzmini produktus”, eksperimenti ar dažādiem gāzētiem dzērieniem un čipsiem; sakāmvārdu par veselību izpēte. Lasot stāstus par pārtiku.

Mācās dzeju.

Aprīkojums:

CD, pēdas, magnetofons, baloni, 3 grozi, divas lentes, pārtika: čipsi, bezalkoholiskie dzērieni, krekeri, košļājamā gumija, piens, dārzeņi, jogurts, augļi;

Eksperimentiem: 3 glāzes, piltuves ar vates tamponu, salvetes, čipsu šķīvis, karotes; dažādas sulas, salmi.

Bildes "Produkti";

Stends ar dažādu produktu (kaitīgu vai noderīgu) attēliem un fotogrāfijām.

Nodarbības progress:

Bērni sēž grupā uz krēsliem. Viesi ienāk grupā: (vecāki...)
Pedagogs:- Puiši, cik mums šodien ir viesu, sveicināsim viņus. (Sveicinās bērni)
Pedagogs:-Bet jūs ne tikai sasveicinājāties, bet arī devāt viens otram mazliet veselības. Krievu tautas sakāmvārds saka: "Ja tu nesasveicināsi, tu nesaņemsi veselību."
Pedagogs:- šodien runāsim par mūsu veselībai noderīgiem un nederīgiem produktiem, par vitamīniem. Noskaidrosim, ar kādiem vitamīniem bagāti ir dažādi pārtikas produkti un kādu labumu tie sniedz mūsu organismam.
Pie durvīm klauvē.
Pedagogs:- Puiši, pastnieks mums atnesa vēstuli! Šo vēstuli mums nosūtīja puiši no Zaboleikino valsts. Šīs valsts iedzīvotāji pastāvīgi slimo, jo ēd kaitīgus produktus, kas nav veselīgi veselībai, un viņi nezina noderīgu produktu nosaukumus! Šie vārdi ir apslēpti mīklās, kuras puiši nevar atrisināt, viņi lūdz mūs viņiem palīdzēt. Vai mēs varam palīdzēt puišiem?
Bērnu atbildes.
Skolotājs lasa vēstuli ar mīklām un pēc bērnu atbildēm parāda atbildes attēlu.
- Esmu dzimis slavai - mana galva ir balta, cirtaini
Kam garšo kāpostu zupa - meklē mani tajās. (Kāposti)
- Zem zemes putns izveidoja ligzdu, dēja olas.(Kartupeļi)
-Pirms tas bija apēsts, visiem bija laiks raudāt. (paklanās)
-Tas ir zaļš un smaržojošs, tas ir kraukšķīgs un dzeloņains. (Gurķis)
-Meitene sēž cietumā, un izkapts atrodas uz ielas. (Burkāns)
Pedagogs: kā sauc šos produktus?
Bērnu atbildes
- Viņam ir oranža āda, kas izskatās pēc saules
Un zem lobulu ādas saskaitīsim, cik?
Mēs katram iedosim pa šķēlei, un ēdīsim visu pa šķēlei.(Apelsīns)
-Lai arī ļoti skābs, liksim tējā... (citronu)
Zeltaini, šķidri, uz zariem tie sver
Viņi tos ēd ar apetīti. (Āboli)
Pēc izskata nedaudz izliekts, pārklāts ar dzeltenu ādu.
Pērtiķu cienasts, mēs to saucam... (banāns)
- Šis auglis ir iegarens. BAGĀTS AR VITAMĪNIEM.
To vāra, žāvē - to sauc ... (Bumbieris)
-Audzinātāja: - kā sauc šos produktus vienā vārdā?
Bērnu atbildes.
Pedagogs:- nosūtiet vēstuli ar atbildēm puišiem valstī "Zaboleykino"
Pedagogs" Puiši, jūsu priekšā ir lapiņas ar augļu un dārzeņu attēlu. Savienojiet augļus ar krāsotu vāzi un dārzeņus ar krāsotu grozu. (bērni uzstājas)
Pedagogs:- Labi darīts, jūs smagi strādājāt, jums ir jāatpūšas. (Notiek fiziskā izglītība)
Fiziskā audzināšana: dziļi - ne sekli ... kuģi šķīvjos (paceļot un nolaižot rokas)
sīpola galva, sarkanais burkāns, pētersīļi, kartupeļi un nedaudz graudaugi (noliec pirkstus uz rokām)
šeit laiva brauc (ar rokām rāda viļņus), iepeld tieši mutē. Esmu! (bērni apsēžas)
Pedagogs: -Puiši, vai visus produktus, kas nonāk mūsu mutē, var saukt par noderīgiem, kā jūs domājat? (bērnu atbildes)
- Kā sauc vielas, kas padara mūsu produktus noderīgus? (vitamīni - bērnu atbilde)
Katram vitamīnam, tāpat kā tev un man, ir savs nosaukums. Pedagogs: Klausīsimies pantiņos, ko mūsu puiši zina par vitamīniem.
1. Atcerieties vienkāršo patiesību - tikai viņš redz labāk
Kurš košļā neapstrādātus burkānus vai dzer burkānu sulu.

2. Ir ļoti svarīgi ēst auzu pārslas brokastīs agri no rīta,
Melnā maize mums der, un ne tikai no rītiem.
3. Apelsīni palīdz pret saaukstēšanos un sāpēm kaklā
Nu, labāk ir ēst citronu, lai gan tas ir ļoti skābs

Visi puiši kopā lasīja pantu:

Nekad nepadodies un smaidi sejā
Jo mēs uzņemam vitamīnus A, B, C!
Pedagogs: Tagad spēlēsim spēli "Pareizi, pareizi, pareizi..."
Es jums lasu dzejoļus par produktiem, ja runā par noderīgiem produktiem, jūs sakāt: (pareizi, pareizi, pilnīgi patiesi), un, ja par kaitīgiem, tad vienkārši klusējiet.
Jautājumi: - ēd vairāk apelsīnus, iedzer gardu burkānu sulu, un tad noteikti būsi ļoti slaids un garš.(Bērnu atbildes)
-Ja gribi būt slaids, vajag mīlēt saldumus, ēst saldumus, košļāt īrisu, kļūt slaidam kā cipresei! (Atbildes)
- ja vēlies būt vesels - ēd pareizi, ēd vairāk vitamīnu, nezini par slimībām! (atbildes)
Pārsteiguma brīdis:
Spēles laukumā pieklauvē pie durvīm, ienāk pastnieks ar pakomātu rokās.
Pedagogs:-puiši, mēs saņēmām paciņu no Zaboleikino valsts. Puiši pateicas par mīklu atbildēm un atsūtīja veselu kasti veselīgu vitamīnu produktu, lai arī mēs neslimotu! Šos produktus nodosim mūsu pavāru virtuvei un viņi no tiem pagatavos veselīgus ēdienus!

Pieredze ar saldajiem gāzētajiem dzērieniem.

Jums vienā krūzē ir gāzēts dzēriens, otrajā krūzē ielieciet kartona piltuvi ar vates tamponu un ielejiet dzērienu šeit.

Kādā krāsā kļuva vates tampons? (Zaļš, dzeltens, sarkans). Jā, šie dzērieni tika krāsoti ar dažādām krāsām, un tas ir neveselīgi, var saslimt kuņģis, galva, aknas, bojāties zobi.

Chip pieredze.

Tagad apskatīsim mikroshēmas tuvāk. Tie ir trekni, cepti, pārkaisīti ar dažādām garšvielām. Paņemiet salveti un piespiediet to pie skaidiņām, kas palikušas uz salvetes

(taukaini plankumi). Paņemiet glāzi ūdens un ielieciet tajā čipsus, samaisiet ar karoti. Ūdens kļuva netīrs un taukains. Vai jūs domājat, ka varat ēst čipsus, kāpēc?

Pedagogs: Bērni, paskaties, zizlis atkal aizdegās, mēs atkal izpildījām uzdevumu.

Atspulgs:- Puiši, par ko mēs šodien grupā runājām? Kādus produktus sauc par noderīgiem? Kādus vitamīnus atceries? (bērnu atbildes)
Pedagogs:- un tagad aicinu visus puišus un mūsu viesus novadīt jautru apaļo deju pie "Vitamīnu dziesmas"

- Bērni, mēs kopā ar jums esam paveikuši visus uzdevumus. Labi, bērni, jūs bijāt vērīgi, draudzīgi, tikāt galā ar visiem uzdevumiem.

Kas tev patika nodarbībā?

Atklātās nodarbības "Noderīgi un kaitīgi produkti" konspekts in vidējā grupa.: Haritonova Tatjana Leonidovna, MBDOU Tsrr No 26 skolotāja, Krasnogorska, Maskavas apgabals.
Mērķis: iepazīstināt bērnus ar noderīgu un neveselīgu pārtiku, vitamīniem, to nozīmi cilvēka veselībai, bagātinot bērnu vārdu krājumu ar jauniem vārdiem par šo tēmu.

Izglītības: precizēt bērnu priekšstatus par produktu daudzveidību, par augļu un dārzeņu nosaukumiem, to ieguvumiem cilvēka veselībai un vitamīniem, kas tos veido.
Attīstās: attīstīt sakarīgu runu, spēju strādāt grupā un atbildēt uz jautājumiem, izteikt savu viedokli.
Audzēšana: audzināt cieņu pret savu veselību.
Aprīkojums: demonstrācijas materiāls, kurā attēloti dārzeņi, augļi.Plakāts, kurā attēloti produkti un to vitamīni.Vēstule(aploksne) ar mīklām,paku kaste ar noderīgu produktu komplektu,produktu maketi,magnetola mūzikas pavadījumā.
Priekšdarbi: masku gatavošana dārzeņiem un augļiem, dzejoļu iegaumēšana, rotaļu vietas iekārtošana veikalā, produktu maketu izgatavošana, muzikālā pavadījuma ierakstīšana.
Organizācijas laiks:: radīt apstākļus pozitīvu emociju un motivācijas rašanās.

Nodarbības progress: Bērni sēž grupā uz krēsliem. Grupā ienāk viesi: (skolotāji, vecāki...)
Pedagogs:-Puiši,cik mums šodien ir viesu,pasveicināsim viņus.(Bērni sveicina)
Pedagogs:-Bet jūs ne tikai sveicinājāt, bet devāt viens otram kādu gabaliņu veselības.” Krievu tautas sakāmvārds vēsta: “Ja nesasveicināsi, tad veselība nebūs.”
Pedagogs:-Šodien runāsim par mūsu veselībai noderīgu un neveselīgu pārtiku, par vitamīniem.Noskaidrosim, ar kādiem vitamīniem bagāti ir dažādi pārtikas produkti un kādu labumu tie sniedz mūsu organismam.
Pie durvīm klauvē.
Pedagogs:-puiši, pastnieks mums atnesa vēstuli!Šo vēstuli mums atsūtīja puiši no Boleikino valsts,
Šīs valsts ķermenis pastāvīgi slimo, jo viņi ēd kaitīgas lietas, kas nav noderīgas veselības produkti un viņi nezina noderīgu produktu nosaukumus!Šie nosaukumi slēpjas mīklas, kuras puiši nevar atrisināt, viņi lūdz mums palīdzēt viņiem.Palīdzēsim puišiem?
Bērnu atbildes.
Skolotājs lasa vēstuli ar mīklām un pēc bērnu atbildēm parāda atbildes attēlu.
- Esmu dzimis, lai godinātu - mana galva ir balta, cirtaini
Kam patīk kāpostu zupa, meklējiet tajos mani. (kāposti)
- Zem zemes putns izveidoja ligzdu, dēja olas.(Kartupeļi)
-Pirms viņi to ēda, visiem bija laiks raudāt. (sīpols)
-Tas ir zaļš un smaržojošs, tas ir kraukšķīgs un dzeloņains. (Gurķis)
-Meitene sēž cietumā, un izkapts atrodas uz ielas. (Burkāns)
Pedagogs: kā sauc šos produktus?
Bērnu atbildes
- Viņam ir oranža āda, kas izskatās pēc saules
Un zem lobulu ādas saskaitīsim, cik?
Mēs katram iedosim pa šķēlei un ēdīsim visu pēc šķēles. (Apelsīns)
-Lai arī ļoti skābs, liksim tējā... (citronu)
Zelts, beztaras, tie sver uz zariem
Viņi tos ēd ar apetīti. (Āboli)
Pēc izskata nedaudz izliekts, pārklāts ar dzeltenu ādu.
Pērtiķu cienasts, mēs to saucam... (banāns)
- Šis auglis ir iegarens.BAGTS AR VITAMĪNIEM.
To vāra, žāvē, to sauc ... (Bumbieris)
- Pedagogs: - Kā sauc šos produktus vienā vārdā?
Bērnu atbildes.
Pedagogs:-nosūtīsim vēstuli ar atbildēm puišiem valstī "Boleykino"
Pedagogs" puiši, jūsu priekšā ir lapiņas ar augļu un dārzeņu attēlu Savienojiet augļus ar krāsoto vāzi, bet dārzeņus ar krāsoto grozu. (bērni uzstājas)
Pedagogs:- Labi darīts, jūs smagi strādājāt, jums ir jāatpūšas. (Notiek fiziskā izglītība)
Fiziskā audzināšana: dziļi, nevis sekli ... kuģi plāksnēs (paceļot un nolaižot rokas)
sīpola galva, sarkanais burkāns, pētersīļi, kartupeļi un nedaudz graudaugi (noliec pirkstus uz rokām)
šeit laiva peld (ar rokām rāda viļņus), peld tieši mutē. Am! (bērni apsēžas)
Pedagogs: - puiši, vai visus produktus, kas nonāk mūsu mutē, var saukt par noderīgiem, kā jūs domājat? (bērnu atbildes)
-Kā sauc vielas, kas padara mūsu produktus noderīgus? (vitamīni-bērnu atbilde)
Katram vitamīnam, tāpat kā jums un man, ir savs nosaukums. (uz tāfeles demonstrē lielus krāsainus plakātus, kuros attēloti produkti un to sastāvā esošie vitamīni)
Pedagogs: Klausīsimies dzejoļus, ko mūsu puiši zina par vitamīniem.
1. Atcerieties vienkāršo patiesību - tikai viņš redz labāk
Kurš košļā neapstrādātus burkānus vai dzer burkānu sulu. (bērns burkānu maskā)
2. Ir ļoti svarīgi ēst auzu pārslas brokastīs agri no rīta,
Melnā maize mums der, un ne tikai no rītiem.
3. Apelsīni palīdz pret saaukstēšanos un sāpēm kaklā
Nu, labāk ir ēst citronu, lai gan tas ir ļoti skābs (bērns citrona maskā)
Visi puiši kopā lasīja pantu: Nekad nezaudējiet sirdi un smaidu sejā,
Jo mēs uzņemam vitamīnus A, B, C!
Pedagogs: Tagad spēlēsim spēli "Pareizi, pareizi, pareizi..."
Es jums lasu dzejoļus par produktiem, ja runā par noderīgiem produktiem, jūs sakāt: (pareizi, pareizi, pilnīgi patiesi), un, ja par kaitīgiem, tad vienkārši klusējiet.
Jautājumi: - ēd vairāk apelsīnus, iedzer gardu burkānu sulu, un tad noteikti būsi ļoti slaids un garš.(Bērnu atbildes)
-Ja gribi būt slaids, vajag iemīlēt saldumus, ēst konfektes, košļāt īrisu, kļūt slaidam kā cipresei! (Atbildes)
- ja vēlies būt vesels, ēd pareizi, ēd vairāk vitamīnu, nezini par slimībām! (atbildes)
Pedagogs:- tagad esmu pārliecināta, ka, ejot uz veikalu kopā ar vecākiem, palīdzēsiet viņiem izvēlēties veselīgus produktus!Un tagad spēlēsim veikalā.
2 bērni pieiet pie improvizētas pārtikas veikala letes ar preču modeļiem un sāk likt produktus maisiņos.Pēc tam visiem izrāda savus pirkumus un skaidro izvēli.Kopā ar puišiem nosauc vitamīnus.Kas ir produktos:(kalcijs pienā kefīrs un burkānu sulā, burkānos, C-in apelsīnu sulā, citronos utt.)
Pārsteiguma brīdis:
Spēles lauks ir klauvējiens pie durvīm, pastnieks ienāk ar pakomātu rokās.
Pedagogs:-puiši,saņēmām paciņu no Neboleykino valsts.Puiši pateicas par mīklu atbildēm un atsūtīja veselu kasti ar veselīgiem vitamīnu produktiem,lai arī mēs nesaslimtu!Dodam šos produktus uz virtuvi savējiem šefpavāri un viņi no viņiem pagatavos veselīgus ēdienus!
Atspulgs:-puiši,par ko šodien grupiņā runājām?Kādus ēdienus sauc par veselīgiem?Kādus vitamīnus atceries?(bērnu atbildes)
Pedagogs:-un tagad aicinu visus puišus un mūsu viesus novadīt jautru apaļo deju pie "Vitamīna dziesmas!" (visi puiši uzvelk augļu un dārzeņu maskas un dejo mūzikas pavadībā)
Klasē izmantotie materiāli.

Kognitīvā un pētnieciskā darbība "Kaitīga un veselīga pārtika"

Uzdevumi:

1) veidot veselību saudzējošas kompetences: zināšanas par cilvēka organismam labvēlīgiem un kaitīgiem pārtikas produktiem; valeoloģijas zināšanas; zināšanas par cilvēka dzīvībai nepieciešamajiem vitamīniem un mikroelementiem; vēlme rūpēties par savu ķermeni; personīgā drošība - ar izziņas un pētniecības aktivitātēm

2) pilnveidot komunikatīvās kompetences: valdīt Dažādi ceļi mijiedarbība ar apkārtējiem bērniem; spēja atbildēt ar detalizētiem teikumiem; pareizi vadīt dialogu; īpašumā dažādi veidi runas aktivitāte; spēja izdarīt secinājumus, skaidri tos formulējot

3) veidot sociāli kulturālās kompetences: zināšanas un pieredze bērniem pazīstamu tipisku sociālo lomu izpildē, spēja atdarināt darbības darba attiecību jomā - ar lomu spēles "Veikals" palīdzību

4) nostiprināt zināšanas par pamatkrāsām un apvienot tās, lai iegūtu jaunas - ar pētniecības aktivitātēm

5) nostiprināt zināšanas par dažādām garšas sajūtām - ar kognitīvās pētniecības aktivitātēm

Panelis: Skolotājs informē bērnus, ka šodien mēs runāsim par noderīgiem un kaitīgiem produktiem.

Tālāk skolotājs saka, ka veikalā jāveic preču kontrolpirkšana. Bērni (četri cilvēki) iekārtojas rotaļu laukumā "Veikals". Viens no viņiem ieņem "pārdevēja" lomu, pārējie "slepenie pircēji". Bērni spēlē lomu spēli "Veikals".

Pēc tam skolotāja kopā ar bērniem apskata visas “iegādātās preces” un bērni stāsta, kuri produkti ir kaitīgi un kuri ir noderīgi mūsu organismam. Bērni norāda, kādi vitamīni un minerālvielas ir veselīgā pārtikā:

IN jūras kāposti satur jodu

Piena produkti satur kalciju

Ir daudz gaļas (gatavota mājās) noderīgas vielas, bet galvenokārt B vitamīnu

Burkānos un ķirbjos - A vitamīns un beta-karotīns

Makaroni satur daudz vitamīnu, bet galvenais ir B vitamīns

Vistas gaļa noder, ja tā ir vārīta vai cepta cepeškrāsnī un satur B vitamīnu

Skābēti kāposti satur C vitamīnu

Citrusaugļi satur arī C vitamīnu.

1 pieskāriena krusts

Uz galda ir ļoti gāzēts Coca-Cola dzēriens, baseins un atsvaidzinoši Mentos saldumi. Skolotājs atver pudeli ar dzērienu un ieliek tajā konfekti. notiek reakcija un no pudeles “izsit” dzirkstošā ūdens strūklaka.

Skolotāja jautā, vai šis dzēriens ir veselīgs (bērni nepārprotami atbild “nē”). Turklāt skolotājs vedina bērnus uz to, ka līdzīga reakcija var rasties arī viņu vēderā, vienlaikus lietojot šādu dzērienu un piparmētru konfektes.

2 pieskāriena krusts

Nākamajam eksperimentam jums būs nepieciešamas daudzkrāsainas konfektes.m& jaunkundze, plakana plāksne, tīrs ūdens.

Skolotāja lūdz bērnus konfektes sakārtot aplī šķīvī. Pēc tam skolotājs ielej ūdeni šķīvja centrā tā, lai tas pārklātu apakšu. Šobrīd tiek aizvadīta spēle "Krāsas":

Bērni nosauc pamatkrāsas un krāsas, kas iegūtas, sajaucot vairākas primārās krāsas

Pamata: -sarkana, dzeltena, zila, balta, melna

Jaukts: zaļš (zils + dzeltens)

Oranžs (sarkans+dzeltens)

Rozā (balts + sarkans) utt.

Kamēr spēle tiek spēlēta, konfekšu eksperiments ir beidzies. Bērni redz, ka šķīvī izveidojusies vesela palete. Skolotāja stāsta, ka raksts šķīvī ir ļoti skaists, bet konfektēs ir daudz krāsvielu. Bērni izdara secinājumus par šī produkta bīstamību.

Sagatavošanas darbā bērni ar sveci uz papīra uzzīmē zvaigznītes kontūru. Šīs lapas atrodas uz galddatoriem. Paletes satur primārās krāsas. Skolotājs iesaka sajaukt jebkuras divas krāsas pēc jūsu izvēles, lai iegūtu jaunu krāsu. Skolotājs atgādina noteikumu: gaišai krāsai nelielās porcijās pievienojiet tumšu krāsu. Pēc tam tiek ierosināts izveidot fonu zvaigznītei. Bērni uzkrāso uz papīra lapas un redz, ka “parādās” zvaigznīte, t.i. kontūra, ko uzklāja svece, palika nenokrāsota.

3 pieskārienu krusts

Nākamajam eksperimentam būs nepieciešami čipsi (vēlams Cheetos), salvetes atbilstoši bērnu skaitam, arī mitrās salvetes

Bērni tiek aicināti ielikt 1 čipsu salvetē, aizvērt to plaukstā, saburzīt salveti, kārtīgi saburzīt. Tad bērni atver salveti un redz, ka uz salvetes ir palikušas dzeltenas eļļas pēdas. Bērni tiek likti pie secinājuma par produkta kaitīgumu – daudz krāsvielu un tauku.

Iesildīšanās:

Es nekad nezaudēju drosmi

Un smaids tavā sejā

Jo es pieņemu

Vitamīni A, B, C.

Pēc tam bērni atgriežas pie paneļa.

Uz galda ir 4 krūzes, kas sagatavotas nākamajam eksperimentam. Uz tiem uzliek vates kociņus. 1. kausiņā nūjas samitrina citronu sula. 2 sālījumā, trešajā - cukura sīrups, bet ceturtajā - sīpolu sula.

Skolotājs lūdz nosaukt galvenās garšas: skāba, sāļa, salda, rūgta.

Pēc tam skolotājs jautā bērniem, kuri orgāni palīdz identificēt pārtiku. Bērni atbild, ka acis, deguns, mēle.

Eksperimenta tīrības labad bērni neredz, kuru produktu izmēģinās, viņi nesmaržo (ar rādītājpirkstu aizsedz deguna eju, bet tikai ar vates kociņiem pieskarsies dažādām mēles daļām un mēģinās noteikt vienu no 4 galvenajām garšām.Bērni praktiski nosaka, ka salda garša ir jūtama ar mēles galu, sāļa ar apakšējo pusi, skāba ar augšējo pusi un rūgta ar mēles pamatni un dažos gadījumos ar visu virsmu no mēles). Tālāk skolotājs ziņo, ka mūsu ķermenis ir veidots tā, ka tas aizsargājas briesmu gadījumā. Ar valodas palīdzību varam atpazīt bojātu vai indīgu pārtiku. Kad rūgta viela nonāk mēlē, organisms strādā un sāk darboties visi mēles receptori.

Pēc tam tiek veikts kopsavilkums. Uz produktiem, ar kuriem tika veikts eksperiments (Coca-Cola, saldumi, čipsi), bērni uzlika aizliegto zīmi (sarkano krustu), bet trīs bērni deklamē pantiņus:

Būt stipram, izveicīgam

Vesels, dzīvespriecīgs

Nedzer kolu

Merinda un Sprite.

Ēd ābolus, plūmes,

Citrons, apelsīni

Augļos un ogās

Vitamīni ir dārgums

ēda daudz m& jaunkundze es

Man sāpēja zobs, vēders.

Viņi mani aizveda pie ārsta

Nu es atbildu klusi.

Iemeslu uzzināsiet vēlāk.

Ārsts, šķielēdams, teica

Tas viss nevēlamais ēdiens

Kā viņai nepatīk

Bērniem nedod labumu

Nekas un nekad

Dzīvē mums vajag

Daudz vitamīnu

Neskaitiet visus.

Mums jāēd vairāk

Gaļa, dārzeņi un augļi

Bioloģiskie produkti,

Bet čipsi vienmēr zina -

Tas ir slikts ēdiens!

Bērni secina, ka viņiem nevajadzētu ēst neveselīgu pārtiku.

Pēc tam bērniem tiek doti kārumi – gaiļi uz kociņa. Skolotāja saka, ka šī karamele ir nekaitīga organismam.

Saistītie raksti