Garš nūjiņas burts ar izliekumu apakšā. Nodarbības piezīmju paraugi III posmam. IV. Rakstīšana ar taisnām nūjām

Krievu valoda 1. klasē.

Priekšmets . Nūjas ar izliekumu apakšā.

Mērķis. Attīstīt spēju rakstīt ar kociņiem ar izliekumu apakšā.

Uzdevumi. Nostipriniet spēju pareizi turēt zīmuli rakstīšanas laikā, rakstīt piezīmju grāmatiņā ar līniju un uzraudzīt pareizu pieguļamību.

Labot un attīstīt pirkstu smalko motoriku un roku-acu koordināciju rakstot.

Izkopt precizitāti, neatlaidību, disciplīnu, vēlmi ātri apgūt lasītprasmi un rakstīšanu.

Aprīkojums: Vai. spēle “Paslēp putnu no kaķa”, figūriņas: kaķis, zivs, makšķere, burtnīcas; kopiju grāmatas, sagataves no krāsām. papīri katram skolēnam: nūja un apaļš, ilustrācija “Apelsīns”, mannas kārbiņas.

Laika organizēšana.

    Emocionāls noskaņojums (stāvi stāvus pie rakstāmgalda, smaidi skolotājam, viens otram, sveicina viesus).

    Pareiza sēdvieta pie rakstāmgalda.

    D. spēle “Paslēp putnu no kaķa”: izvēlieties atbilstošo ģeom. figūra, nosauc figūru, tās krāsu.

    Atkārtojums.

    Orientācija darbgrāmatas rindā:

Palīdziet kaķim tikt pie zivīm.

(Uz tāfeles piezīmju grāmatiņās velciet ar pirkstu no kreisās puses uz labo.

Atzīmējiet augšējo darba līniju un apakšējo līniju. Izņemiet zivis.)

Bērnu aizpildīšana piezīmju grāmatiņā.

Kaķim nepietiek, viņa grib vairāk zivju. Kaķis kļuva skumjš.

    Vingrinājumi smalko motoriku attīstīšanai.

Mēģināsim nomierināt kaķi.

    Glāstīt kaķi.

    Mēs dalījāmies ar apelsīnu.

    Nekas nepalīdz. Kaķis vēlas vairāk zivju. Ko darīt?

Jūs varat noķert zivis upē.

    Aizvedīsim kaķi pie upes. Zivis dzīvo ūdenī. Uz ūdens ir viļņi. Uzzīmēsim dažus viļņus.

(Apmales burts kopiju grāmatā)

Ir upe ar viļņiem. Zivis drīz parādīsies.

    Fiziskie vingrinājumi.

- Pelēks kaķis staigā...

    Kas kaķim vajadzīgs makšķerēšanai? Makšķere un āķis. Kaķis nezina, kā izskatās āķis. Palīdziet kaķim izvēlēties makšķerei āķi (tiek ieteikti 3 elementi: ovāls, taisna nūja, nūja ar noapaļotu dibenu). (Novelciet līniju - "līniju" uz āķa. Izdzēsiet pārējo)

    Atcerieties, kādu elementu mēs iemācījāmies rakstīt pēdējā nodarbībā? Vai āķis ir līdzīgs šim elementam? Kā sauc elementu? (Pielīmējiet ar izliekumu apakšā).

    Kaķis atrada vecus āķus. Bet tie ir salauzti. Mēģiniet tos salabot. Āķis sastāv no 2 daļām: nūjas un izliekuma apakšā.

Bērniem tiek piedāvātas no krāsām izgatavotas sagataves. papīrs: stick un noapaļošana.

    Darbs pie nodarbības tēmas.

    Vai kaķis var noķert zivi ar vecu āķi? Iegādāsimies viņai jaunus āķus makšķerēšanai.

Mēs jau zinām, kā uzzīmēt āķi - nūju ar izliekumu apakšā. (Paraugs uz tāfeles).

Pārbaudīsim.

Sagatavojiet labo rādītājpirkstu. Aplieciet pirkstu ap āķi (uz galda ir tukša vieta), sakiet: stick, izliekt apakšā.

    Rakstīt ar pirkstu gaisā, uz mannas putraimu, burtnīcās.

    Fiziskie vingrinājumi.

Tu mani cieši pazīsti.

Es esmu draudzīgs incītis.

Augšā ir pušķi uz ausīm,

Nagi ir paslēpti spilvenos.

Tumsā es redzu skaidri

Es tevi veltīgi neapvainošu.

Bet mani ķircināt ir bīstami -

Es šausmīgi skrāpēju.

    Jums ir āķi lielām zivīm. Tagad savā piezīmju grāmatiņā ierakstīsim mazus āķus mazai zivtiņai.

Vēstule ar skolotāju rindā uz tāfeles (skaidrojums).

    Rakstīšana, izsekojot piezīmju grāmatiņā.Ar skolotāju, izsekošana, punktētas līnijas, daļēja pabeigšana, patstāvīgi.

    Nodarbības kopsavilkums.

Ko jūs darījāt klasē?

Nodarbība Nr.1

Tēma: "Rakstīšanas nūjas ar izliekumu apakšā."

1. Iemācieties pareizi rakstīt, izmantojot kociņus ar izliekumu apakšā.

2. Attīstīt dzirdes uzmanību un atmiņu, izkārtojot figūras saskaņā ar instrukcijām.

3. Turpiniet mācīties, kā ēnot apmales figūras ar slīpām līnijām.

1. Rakstīšana ar nūjām ar izliekumu apakšā.

2. Fiziskie vingrinājumi

3. Dzirdes diktāts

4. Apmales skicēšana.

5. Pašanalīze.

6. Nodarbības kopsavilkums.

Nodarbības gaita

esIrbulīša rakstīšana ar izliekumu apakšā.

Pedagogs: - Šodien rakstīsim kociņus ar izliekumu apakšā - āķīšus oderētā kladē (Nr. 2). Nūjas jāraksta atsevišķi, starp tām atstājot logus. Uzmanīgi apskatiet paraugu (A).

A – paraugs.

Es sāku rakstīt taisnu nūju no punkta, kas atrodas apakšējā darba līnijā, no augšas uz leju un noapaļo to apakšā. Es atstāju nelielu attālumu starp nūjām (parādīts uz tāfeles). Pareizi paņemiet zīmuļus un ierakstiet āķus gaisā (bērni raksta gaisā, skaitot 1, 2, 3 - trīs āķi). Atveriet klades (skolotājs atgādina rakstīšanas higiēnas noteikumus), apskatiet paraugu un ierakstiet uz punktiem āķīšus, ievērojiet, ka starp āķiem ir logi - intervāli. Mēs nenoņemam roku no piezīmju grāmatiņas, kad rakstām āķi. (Skolotājs pārbauda uzdevuma izpildi). Un tagad pēc mana diktāta mēs rakstīsim vienu āķu pāri (tajā pašā laikā skolotājs glabā punktu skaitu, palīdz bērniem, kuriem tas ir nepieciešams, pārbauda uzdevuma izpildi un ļauj viņiem uzrakstīt rindiņu līdz beigām). Uzrakstiet otro rindiņu pats, sāciet no augšējās rindas (Uzdevuma beigās bērni analizē savu darbu. Ar sarkanu zīmuli apzīmē labākos āķus).

II.Fiziskie vingrinājumi.(Skatīt sadaļu 2.3.).

III. Dzirdes diktāts(4. pielikums) .

Skolotājs ierosina uz galda novietot divas zaļas svītras vertikāli nelielā attālumā vienu no otras (attālums starp tām ir divu pirkstu platums), pa labi, nelielā attālumā no otrās zaļās joslas, novietot vidēja izmēra. sarkans aplis, pa labi, nelielā attālumā no apļa, lai novietotu divas zilas horizontālas svītras. Starp svītrām ir trīs pirkstu intervāls. Skolotājs pārliecinās, ka katru uzdevuma daļu visi bērni izpilda vienlaikus, uzdevuma beigās tiek ievietots paraugs. Bērni pārbauda savu darbu, lai pārliecinātos, ka tas ir izdarīts pareizi.

IV. Apmales skice.

Skolotājs iesaka turpmāko darbu veikt rūtiņu kladēs (piezīmju grāmatiņa Nr.1). - Atveriet kvadrātveida piezīmju grāmatiņas un apskatiet paraugu (A).

A – paraugs

Šodien mēs ieskicēsim skaitļus pa punktam, un jūs pats man pastāstīsit, kuri no tiem. Ja mēs savienosim pirmo figūru punktu pa punktam, vai tas darbosies? (Kvadrāts). Savienosim otro figūru? (Jūs saņemsiet nelielu kvadrātu). Trešā figūra? (Trīsstūris). Ceturtā figūra? (Aplis).

Otro rindiņu mēs rakstīsim divus kvadrātus tālāk no augšas, punktu pa punktam paši. Esiet uzmanīgi: vispirms mēs uzzīmēsim liela kvadrāta malu, tad mazo kvadrātu, tad lielu trīsstūri un visbeidzot mazu apli (B). (Skolotājs pārbauda uzdevuma izpildi). Tagad ēnosim katru formu ar slīpām līnijām no augšas uz leju. (Skolotājs B parāda uz tāfeles).

V. Introspekcija.- Pats atzīmējiet labākās figūras. Apmainieties ar piezīmju grāmatiņām un analizējiet drauga darbu.

VI. Nodarbības kopsavilkums: bērni atceras, ko viņi darīja stundas sākumā, pēc un beigās; katrs uzdevuma veids ir izskaidrots soli pa solim. Skolotājs iedrošina katru darbu un atzīmē tos, kuri ir īpaši vērīgi.

Nodarbība Nr.2

Tēma: “Gara taisna nūja ar izliekumu apakšā”

1. Iemācieties rakstīt ar gariem kociņiem ar izliekumu apakšā (pa labi).

2. Turpiniet mācīt, kā sākt un pabeigt darbu vienlaikus.

3. Nostiprināt slīpās ēnošanas prasmes.

4. Attīstīt uzmanību un atmiņu.

5. Uzraudzīt higiēnas rakstīšanas noteikumu ievērošanu.

1. Rakstīšana uz gariem kociņiem ar izliekumu apakšā (āķis).

2. Fiziskie vingrinājumi.

3. Vizuālais diktāts.

4. Apmales skicēšana.

5. Pašanalīze.

6. Nodarbības kopsavilkums.

Nodarbības gaita

es Gara nūja rakstīšana ar izliekumu apakšā (āķis.)

Pedagogs: - Šodien rūtainā kladē rakstīsim garus kociņus ar izliekumu apakšā (skaidro savas kustības). Kreisajā pusē mēs izlaižam vienu šūnu un uzrakstām garu nūju no augšas uz leju, nesasniedzot apakšējo stūri, gludi noapaļojiet to pa labi, pieskaroties šūnas apakšējai malai un uzvelciet to līdz apakšējās šūnas labajā stūrī. Mēs izlaižam vienu šūnu un ierakstām to pašu nūju un tā tālāk līdz rindas beigām (A).

A - paraugs

Visi paņēma zīmuli pareizi, nesaspiediet pirkstus pārāk stipri. Pirmkārt, mēs rakstīsim nūjas gaisā, skaitot 1-2 - garu nūju, 3 - noapaļošanu pa labi un uz augšu. Atveram klades, noliekam stūrī, apsēžamies taisni, nepieskaroties galdam. Uzrakstiet trīs nūjas un paceliet rokas. (Ja bērni uzrakstīja pareizi, viņi turpina rakstīt tālāk, ja nav laika, skolotājs paskaidro individuāli). Izlaidiet vienu šūnu, un mēs paši uzrakstīsim uzdevumu (B). (Skolotājs pārbauda uzdevuma izpildi). Atzīmējiet labākos āķus ar sarkanu zīmuļa punktu.

II. Fiziskie vingrinājumi.

Mēs rakstījām, rakstījām, un tagad visi kopā piecēlās!

Statīsim kājas, sitīsim plaukstas,

Tad savelkam pirkstus, apsēžamies un sākam no jauna.

III. Vizuālais diktāts.

Skolotājs piesaista bērnu uzmanību un parāda krāsainu tabulu. - Kāda ģeometriskā figūra ir kreisajā pusē? (Lielais laukums). Un pa labi no viņa? (Mazs kvadrāts). Kāda ir figūra starp mazo sarkano kvadrātu un mazo sarkano apli? (Dzeltens trīsstūris). Paskatieties uz tabulu vēlreiz un izveidojiet to pašu modeli. (Tabula ir aizvērta, bērni izpilda uzdevumu, uzdevuma pareizība tiek pārbaudīta, izmantojot tabulu).

IV. Apmales skice.

Skolotājs izskaidro uzdevumu ar displeju uz tāfeles (B): - Trešajā rindā vispirms rakstīsim garus kociņus ar līkni, tad no kreisās uz labo ar īsu līniju savienosim garo nūju ar augšējo stūri. līknes, un virs tās mēs uzzīmēsim nelielu apli. Mēs ēnojam apmali ar īsām slīpām līnijām no augšējā stūra no augšas uz leju. Tāpēc mēs ēnojam robežu līdz līnijas beigām. (Bērni uzdevumu izpilda patstāvīgi).

V. Introspekcija: - Atzīmējiet labākās malas ar punktiem uz augšu.

VI. Apakšējā līnija: bērni stāsta savas operatīvās darbības. Bērnu iedrošināšana.

Nodarbība Nr.3

Tēma: “Rakstīšana ar garām nūjām ar izliekumu augšpusē”

1. Māciet bērniem rakstīt ar taisnām nūjām ar izliekumu augšpusē.

2. Iemācīties izkārtot figūras, pareizi atveidojot krāsu, izmēru, atrašanās vietu.

3. Iemācieties ieskicēt apmali.

4. Attīstīt vizuālo un dzirdes uztveri un atmiņu.

5. Izkopt neatlaidību un precizitāti darbā.

1. Rakstīšana ar irbulīti ar izliekumu augšpusē.

2. Fiziskie vingrinājumi.

3. Vizuālais diktāts

4. Apmales skicēšana.

5. Dzirdes diktāts.

6. Pašanalīze.

7. Nodarbības kopsavilkums.

Nodarbības gaita.

es Irbulīša rakstīšana ar izliekumu augšpusē.

Pedagogs: - Šodien mēs turpināsim mācīties, kā rakstīt taisnas nūjas ar līkni augšpusē. Apskatiet paraugu uz tāfeles (tiek parādīts A paraugs). Tagad es jums parādīšu, kā tos rakstīt (skolotājs raksta uz tāfeles).

A – paraugs

Mēs sākam rakstīt no darba līnijas apakšējā lineāla, velciet to līdz augšējai starplīnijai, pēc tam vienmērīgi noapaļojiet un novelciet taisno nūju līdz augšējās starplīnijas vidum. Nākamo nūju rakstām nedaudz atkāpjoties no pirmās, atstājot intervālus starp nūjām. Rakstot mēs ievērojam noteikumus: jūs nevarat pacelt roku no līnijas un apgriezt nūjas divas reizes. Visas nūjas beidzas vienā līmenī apakšā. Tagad mēs uzrakstīsim trīs kociņus gaisā, lai skaitītu: viens – nūju pārvieto no apakšas uz augšu, noapaļo, divas – virzām uz leju. Atveriet klades Nr.2 ar līniju (skolotāja atgādina rakstīšanas higiēnas noteikumus). Paskatieties, jums ir iedots trīs nūju paraugs, turpināsim rakstīt šajā rindā. (Bērni patstāvīgi raksta ar kociņiem līdz rindas beigām. Skolotājs sniedz individuālu palīdzību).

Otro rindiņu rakstīsim paši. (Skolotājs rūpējas, lai visi bērni uzdevumu izpildītu līdz galam). Atzīmējiet labākās nūjas ar sarkanu zīmuļa punktu.

II. Fiziskie vingrinājumi.(Skatīt 2.3. apakšpunktu).

III. Vizuālais diktāts(4. pielikums) .

Skolotājs izliek galdu: - Paskaties uz galdu un atceries, ko izklāsi uz galda. Kāda figūra atrodas centrā? (Zaļš trīsstūris). Kura figūra atrodas pa kreisi no trīsstūra? (Zilais kvadrāts). Kādas formas atrodas pa labi no trīsstūra? (Divas sarkanas svītras). Kādas formas ir virs sarkanajām svītrām? (Divas dzeltenas svītras).

Pēc analīzes tabula tiek noņemta, bērni patstāvīgi izliek figūras uz galda. Skolotājs uzrauga klāšanas procesu, un beigās atkal tiek uzlikts galds. Bērni salīdzina savu darbu ar modeli.

IV. Apmales skice. Skolotājs iesaka atvērt burtnīcu Nr.2 (izklāta): - Bērni, paskatieties uz otro rindiņu (B), jūs paši uzrakstījāt garu kociņu ar izliekumu augšpusē. Šajā rindā mēs tagad ieskicēsim malas. Skatiet, kā tas jādara. (Skolotājs parāda paraugu uz tāfeles). Izmantojot īsu līniju, mēs savienojam līknes galu ar garo nūju no kreisās uz labo pusi, mēs iegūsim apmali. (Bērni izpilda uzdevumu). Tagad noēnosim malas ar īsām slīpām līnijām no kreisā stūra no augšas uz leju un novelkam nelielu apli zem malas (B). Tāda mūsu robeža sanāca skaista! Ar sarkanu zīmuli atzīmējiet labākās malas ar punktiem. (Bērni atzīmē). Apmainieties ar piezīmju grāmatiņām ar draugiem. Godīgi un godīgi novērtējiet sava drauga darbu. (Labākos darbus bērni atzīmē ar punktiem ar sarkanu zīmuli).

V. Dzirdes diktāts.

Pedagogs: - Atveriet rūtiņu burtnīcas (piezīmju grāmatiņa Nr.1). Apskatiet uzdevumu: diviem kvadrātiem ar sarkanu zīmuli tiek izveidoti punktiņi, paņemiet tādas pašas krāsas zīmuli kā punktiņi, savienojiet punktus ar šo zīmuli, jūs iegūsit kvadrātveida apmales. Izmantojot to pašu zīmuli, ēnojiet malas ar slīpām līnijām. Pēc tam uzzīmējiet nelielu sarkanu apli starp diviem vienāda izmēra un krāsas kvadrātiem un iekrāsojiet apli ar vienādas krāsas slīpām līnijām. (Bērni pilda uzdevumus un salīdzina savus darbus ar izstādīto A paraugu).

A – paraugs, izgatavots ar sarkanu zīmuli.

Skolotājs iedrošina rūpīgi izpildītu darbu un atzīmē tos, kuri uzdevumu izpildīja laikā.

VI. Introspekcija: Bērni ar punktiem atzīmē vislabāk iekrāsotās figūras, apmainās ar burtnīcām un novērtē savu biedru darbu.

VII. Nodarbības kopsavilkums. Bērni klasē soli pa solim stāsta par savām darbībām un apmainās ar iespaidiem par to, ko viņi izdarīja labāk.

Nodarbība Nr.4

Tēma: “Rakstīt apļus mijas ar divām taisnām nūjām”

1. Māciet bērniem 1. klasei rakstīt apļus rindu kladēs, mainot tos ar taisniem kociņiem.

3. Turpiniet mācīt bērniem ēnot apmales figūras ar slīpām līnijām (apļiem) un līnijām no labās puses uz labo (taisnstūri).

1. Apļu rakstīšana mijas ar divām taisnām nūjām.

2. Fiziskie vingrinājumi.

3. Vizuālais diktāts.

4. Apmales skicēšana.

5. Pašanalīze.

6. Nodarbības kopsavilkums.

Nodarbības gaita

I. Apļu rakstīšana mijas ar divām taisnām nūjām.

Pedagogs: - Šodien mēs mācīsimies rakstīt apļus rindu kladēs (piezīmju grāmatiņa Nr. 2). Apskatiet paraugu (A).

Mēs sākam rakstīt apli no punkta, kas atrodas uz darba līnijas augšējās līnijas, velciet zīmuli uz leju (parādīts ar bultiņu), nepārtraukti noapaļojot līniju, vienmērīgi novietojiet to līdz darba līnijas attāluma vidum. noapaļojot pa kreisi, novietojiet to līdz darba līnijas darba līnijas vidum, vienmērīgi noapaļojot pa kreisi un zīmējiet , nepārtraukti noapaļojot, nepaceļot zīmuli līdz punktam, savienojiet ar līnijas sākumu (A). Tas izrādījās aplis. Mēs nedaudz atkāpjamies un uzrakstām divas taisnas nūjas, atstājot attālumu starp tām. Mēs rakstām nūjas tādā pašā augstumā kā aplis.

Skolotāja jautā, kā bērni saprata, un atgādina rakstīšanas higiēnas noteikumus.

Paņemiet vienkāršu zīmuli un uzrakstiet gaisā, saskaitot 1 - apli, 2 - taisnu līniju, 3 - taisnu līniju. Apskatiet piemērus savā piezīmju grāmatiņā un ierakstiet visu rindu līdz beigām (A). Otrajā rindā mēs rakstām paši. (Bērni raksta, skolotājs pārbauda). Ar sarkanu zīmuli (B) atzīmējiet vislabāk uzrakstītos apļus ar punktiem.

II. Fiziskie vingrinājumi.(Skatīt sadaļu 2.3.).

III. Vizuālais diktāts(4. pielikums) .

Rūpīgi apskatiet tabulu:

Kādā krāsā ir svītras? (Zils).

Cik svītru ir kopā? (4).

Kā tās atrodas? (Stūris).

Cik stūru ir uz galda? (2 stūri).

Kā atrodas stūri? (Viens ir kreisajā pusē, otrs labajā pusē).

Cik ģeometrisku formu ir uz galda? (Divi).

Kāda ģeometriskā figūra atrodas kreisajā pusē? (Aplis).

Kāda ģeometriskā figūra atrodas labajā pusē? (Trīsstūris).

Kādā krāsā ir trīsstūris? (Dzeltens).

Kur ir sarkanais aplis? (Pirmā stūra iekšpusē).

Kur ir dzeltenais trīsstūris? (Otrā stūra iekšpusē).

Skolotājs iesaka iegūt atsevišķas kastes ar ģeometriskām formām un vērš uzmanību uz to, ka galda stūri atrodas vienā līmenī. Skolotājs noņem tabulu un pārbauda uzdevuma izpildes gaitu. Bērni salīdzina savu darbu ar modeli (tiek parādīta tabula). Labot kļūdas.

IV. Apmales skice.

Pedagogs: - Atveriet klades rindā (piezīmju grāmatiņa Nr. 2). Paskatieties uz otro rindiņu, ko izdarījāt pats: apļi un nūjas. Savienosim divus kociņus no augšas un apakšas ar taisnām līnijām no kreisās uz labo un iegūsim taisnstūri. (Bērni savieno nūjas B). Noēnojiet apļus ar slīpām (slīpām) līnijām no augšas uz leju un taisnstūrus ar līnijām no kreisās uz labo pusi. (Bērni izpilda uzdevumu, skolotājs uzrauga bērnu sēdvietas un sniedz individuālu palīdzību).

V. Introspekcija.- Novērtējiet savu darbu. (Bērni ar sarkanu zīmuli uzliek punktus virs pareizi aizpildītās figūras.) Tagad es izvēlēšos vienu bērnu no katras rindas. Viņi atlasīs, viņuprāt, precīzāko un pareizi izpildīto darbu un sniegs tiem vērtējumu.

VI. Nodarbības kopsavilkums. Bērni soli pa solim uzskaita katru izpildīto uzdevumu un atzīmē tos, kur viņiem tas šķita grūti.

Nodarbība Nr.5

Tēma: “Ovālu rakstīšana mijas ar apļiem”

1. Iemācieties rakstīt ovālus rindu kladēs pirmajai klasei, pārmaiņus ar apļiem.

2. Attīstīt dzirdes uzmanību un atmiņu, izliekot figūras no svītrām un ģeometriskām formām.

3. Turpiniet mācīties, kā ēnot apmales figūras: ovālus ar taisnām līnijām, apļus ar punktiem.

1. Ovālu burts, kas mijas ar apļiem.

2. Fiziskie vingrinājumi.

3. Dzirdes diktāts.

4. Formu ieskicēšana.

5. Apmales skicēšana.

6. Pašanalīze.

Nodarbības gaita

es Ovālu burts mijas ar apļiem.

Skolotājs parāda paraugu un izskaidro ovālu un apļu rakstīšanas secību (A, B).

B – ovāls mijas ar apli

B – (ozolzīle, jāņogas).

Mēs sākam rakstīt no punkta darba līnijas augšējā rindā, pārvietojam zīmuli uz leju, novietojam to līdz darba līnijas vidum, gludi noapaļojam pa kreisi un turpinām zīmēt līdz darba līnijas apakšējai līnijai, gludi noapaļojiet to pa kreisi un zīmējiet, nepaceļot zīmuli, līdz punktam un savienojiet to ar līnijas sākumu. Rezultāts ir ovāls. Mēs nedaudz atkāpjamies un tādā pašā veidā rakstām apli no darba līnijas augšējās līnijas, uz kuras atrodas punkts, velciet zīmuli uz leju, nepārtraukti noapaļojot līniju, novietojiet to uz darba līnijas vidu, vienmērīgi noapaļojot. pa kreisi, velciet to uz leju līdz darba līnijas apakšējai līnijai, noapaļojot pa kreisi un virziet to, pastāvīgi noapaļojot līdz darba līnijas vidum, un atkal noapaļojot pa labi, mēs to novietojam līdz augšējam punktam un savienojam to līdz sākumam.

Skolotājs iesaka paņemt zīmuli un uzrakstīt gaisā ovālu un apli: viens ir ovāls, divi ir aplis.

Atveriet piezīmju grāmatiņas un uzmanīgi apskatiet paraugu. (Atgādina rakstīšanas higiēnas noteikumus). Novietojiet zīmuli uz ovāla punkta, atkāpieties un novietojiet zīmuli uz apļa punkta. (Bērni raksta rindu līdz beigām.) Otrajā rindā jums arī ir rakstīts ovāls un aplis, uzrakstiet tos pats. (Bērni raksta). Tagad novērtējiet savu darbu. (Bērni no rakstītā izvēlas labākos ovālus un apļus, ar sarkanu zīmuli uzliek punktus. Piezīmju grāmatiņas noliek uz galda malas).

II. Fiziskie vingrinājumi.(Skatīt sadaļu 2.3.).

III. Dzirdes diktāts(4. pielikums) .

Paņemiet četras zilas svītras un izveidojiet no tām kāpnes. Pa kreisi no kāpnēm novietojiet vidēji sarkanu kvadrātu apakšā, pa labi no kāpnēm augšpusē novietojiet vidēji zaļu kvadrātu. Pabeidziet uzdevumu pats. (Darba beigās tiek parādīta tabula, bērni salīdzina savus darbus, labo kļūdas, skolotājs apbalvo vērīgākos).

IV. Ģeometrisko formu izklāsts.

Skolotājs lūdz atvērt piezīmju grāmatiņu Nr. 1. (Piezīmju grāmatiņā ir aplis, kas apvilkts otrajā rindā): - Pirmajā rindā novietojiet nelielu kvadrātu, apvelciet to ar tādu pašu zīmuli, kādā krāsā tas ir, un noēnojiet to. ar punktiem. (Pēc uzdevuma izpildes skolotājs uzdod jautājumus):

Kur atrodas laukums? (Virs apļa).

Kur ir aplis? (Zem laukuma).

V. Apmales skice.

Skolotāja lūdz paņemt klades Nr.2 (pirmai klasei ar oderi):

Paskatieties uz otro rindiņu (B), ko uzrakstījāt pats. Kā izskatās ovāls? (Pupiņām, gurķiem utt.). Paskaties - šī ir zīle, kāda ir tās forma? (Ovāls). Uzzīmēsim ovālu, lai izveidotu zīli. Zīmēsim līnijas no kreisās uz labo pusi, uzzīmēsim uz augšu mazu asti. Kā izskatās aplis? (Par jāņogām). Ēnojiet apli ar punktiem. Iegūsim skaistu apmalīti no zīlēm un jāņogām.

VI. Introspekcija. Bērni novērtē savu darbu un savus biedrus. Skolotāja piedāvā sarīkot labāko darbu izstādi. Šim nolūkam tiek atlasīti divi bērni un viņi pēc saviem ieskatiem atlasa labākos darbus.

VII. Nodarbības kopsavilkums. Bērni veido īsu stāstu par nodarbības soli pa solim darbu. Viņi atzīmē, kur viņi cīnījās, un savus panākumus.

Nodarbība Nr.6

Tēma: “Savstarpēji savienotu ovālu un nūju rakstīšana ar noapaļošanu augšā un apakšā”

1. Turpiniet mācīt bērniem rakstīt ovālus rindu kladēs pirmajai klasei, mainot tos ar taisniem kociņiem, ar izliekumiem augšā un apakšā, kas savienoti viens ar otru.

2. Attīstīt vizuālo uzmanību un atmiņu, izliekot figūras no svītrām un ģeometriskām formām.

3. Turpiniet mācīt bērniem ēnot apmales figūras ar taisnām un slīpām līnijām.

1. Rakstot pārmaiņus ovālus un nūjas ar noapaļotu augšējo un apakšējo daļu, kas savienoti viens ar otru.

2. Fiziskie vingrinājumi.

3. Vizuālais diktāts.

4. Apmales skicēšana.

5. Pašanalīze.

6. Nodarbības kopsavilkums.

Nodarbības gaita

es Mainīgu ovālu un nūju burts ar noapaļošanu augšā un apakšā, kas savienoti viens ar otru.

Uz tāfeles tiek pakārts paraugs.

A – paraugs.

Skolotāja iesaka atvērt klades Nr.2 (pirmai klasei):

Apskatiet piemēru savā piezīmju grāmatiņā un uz tāfeles (A). Šodien mēs rakstīsim sarežģītus skaitļus. Mēs sākam rakstīt no punkta, kas atrodas uz darba līnijas augšējās līnijas, novelciet līdz darba līnijas attāluma vidum, noapaļojiet to pa kreisi un turpinām vilkt līniju līdz darba līnijas apakšējai līnijai. , gludi noapaļojiet to pa kreisi un zīmējiet, nepaceļot zīmuli, līdz punktam un savienojiet to ar sākuma līnijām. Rezultāts ir ovāls. Tad ovāla labajā pusē mēs uzrakstām āķi, sākam no augšas un nolaižam nūju uz leju, noapaļojiet to pa labi, un mēs iegūstam otru āķi. Netālu mēs sākam rakstīt otro ovālu tāpat kā pirmo. Lūdzu, ņemiet vērā: augšējais āķis ir savienots ar pirmo ovālu, apakšējais āķis ir savienots ar otro ovālu. Mēs nedaudz atkāpjamies un uzrakstām šādu grupu: ovāls, āķis, ovāls. Un tā līdz rindas beigām. Otro rindiņu rakstām paši. (Bērni raksta un atzīmē labāko figūru grupu).

II. Fizminutka(skatīt apakšpunktu 2.3.).

III.Vizuālais diktāts(4. pielikums).

Tiek parādīta tabula: - Bērni, pievērsiet uzmanību tam, kā nūjas atrodas, cik to ir, kādā krāsā tie ir, kas ir pa kreisi, centrā, pa labi. (Galdu noņem, bērni to izklāj, tad pārbauda tabulu un izlabo kļūdas).

IV. Apmales skice. Skolotājs lūdz atvērt izklātās klades (piezīmju grāmatiņa Nr. 2): - Paskatieties uz otro rindiņu (B). Jūs esat pabeidzis uzdevumu, kurā ovāli mainās ar noapaļotām nūjām. Tagad mēs ieskicēsim ovālu malas ar taisnām līnijām no augšas uz leju no kreisās uz labo pusi. (Bērni izpilda uzdevumu).

V. Introspekcija. Bērni ar sarkanu zīmuli ar punktiem atzīmē labākās figūras, apmainās ar piezīmju grāmatiņām ar draugiem un novērtē savus darbus.

VI. Nodarbības kopsavilkums. Bērni secībā stāsta, kādi darbi tika paveikti, atzīmē, kuri uzdevumi izpildīti labāk.

  • A) studentu aktivitāšu organizēšana pēc apmācību veida
  • Administrācija patur tiesības mainīt grafikā norādīto pasniedzēju un veikt izmaiņas grupu nodarbību grafikā
  • Eksperimenta veikšanas algoritms. Eksperimenta sākotnējā posmā tiek atvērts pieskāriens K (sk
  • Aloy programma. Barakas ir aprīkotas ar vietām roku kaujas apmācībai.

  • Nodarbības plāns.

    Datums: 

    Klase: 1 (2. tips)

    Lieta: Rakstīšanas, lasīšanas un runas attīstība

    Temats: Lielo burtu rakstīšanas elementi. Taisna nūja ar izliekumu apakšā un augšā, ovāla un daļēji ovāla.

    Mērķi: mācot skolēnam rakstīt burtu elementus - nūju ar izliekumu apakšā un augšā, ovālu un pusovālu.

    Izglītojoši reproducēt burtu elementus

    Korekcijas vizuālās uztveres un atpazīšanas attīstība, smalko motoriku korekcija, lai sagatavotu skolēnus rakstīt mācībām

    Izglītojoši Es audzinu interesi par mācīšanos

    Aprīkojums: rotaļu lācis, aktivitāšu aploksne, krāsainas svītras, rotaļlietas un izglītojošas lietas, žetoni

    Veids, metode: spēle

    Nodarbību laikā

    Darbu veidi

    Koriģējošais darbs

    1.Psiholoģiskā attieksme

    Sveicieni

    2. Ziņot par nodarbības tēmu

    Atskan lācīša dziesma.

    Kurš šo dzied? Paskatīsimies.

    Lācim ir vēstule.

    Lasīsim vēstuli. Skolotāja nolasa vēstuli: “Sveiki, puiši. Es tev atnesu uzdevumus. Ja jums izdosies, jūs saņemsiet balvu."

    Skolotājs izņem uzdevumus no aploksnes un pakar tos uz tāfeles.

    3. Darbs piezīmju grāmatiņā

    Izņem 3 žetonus.

    Par uzdevuma izpildi saņemsiet žetonu. Jums ir jāsavāc visi žetoni.

    3. Darbs pie nodarbības tēmas

    Uzdevumi aplī telpiskai orientācijai uz sava ķermeņa un orientācijai apkārtējā telpā.

    Pirmais uzdevums.

    Mishka vēlas tevi satikt.

    Dod vārdu.

    Lācis vēlas ar tevi spēlēties.

    Spēle “Uz augšu - uz leju” (Ja priekšmets atrodas augšā, tad bērni paceļ rokas uz augšu, ja priekšmets atrodas apakšā, tad bērni tup).

    Skolotāja nosauc vārdus: puķe, lidmašīna, zāle, spāre, akmens, bezdelīga...

    Spēļu šovs". Skolotājs bērniem dod dažādus norādījumus: “Iespied labo kāju, pacel kreiso roku, aizver labo aci, pieskarieties kreisajam ceļgalam.

    Spēle "Augšstāvā - lejā"

    Spēļu šovs".

    4. Fiziskie vingrinājumi

    Mani pirksti pateiks (sita plaukstas ar izplestiem pirkstiem)

    Viņi parādīs ikvienam, ko viņi var darīt. (vieni un tie paši abu roku pirksti pieskaras viens otram 4 reizes).

    Uz katras rokas ir pieci no tiem (rāda izplestus pirkstus).

    Viņi var visu, viņi vienmēr palīdzēs (sita plaukstas).

    Bumba tiek izmesta

    Veļa tiek mazgāta

    Tiek slaucīta grīda

    Viņi knibina, glāsta -

    Pieci un pieci mani veiklie pirksti (parādīt abu roku pirkstus).

    Pirkstu vingrošana.

    5. Konsolidācija

    Šodien mēs iemācīsimies rakstīt daļēji ovālu.

    1. Parauga pārbaude, tā analīze.

    2. Skolotāja skaidrojums par elementa pareizrakstību un tā uzrakstīšanu uz tāfeles.

    3. Studenti raksta elementu gaisā.

    4.Skolēni uzraksta elementu uz tāfeles.

    5. Elementa ierakstīšana piezīmju grāmatiņā birojam

    Darbs kopiju grāmatā

    6. Nodarbības kopsavilkums

    Students saņem žetonu. Visi žetoni ir savākti.

    7. Mājas darbs

    Pierakstiet to savā piezīmju grāmatiņā

    Tēma: “Rakstīšana ar garām nūjām ar izliekumu augšpusē”

    Uzdevumi:

      Māciet bērniem rakstīt ar taisnām nūjām ar izliekumu augšpusē.

      Iemācieties izkārtot figūras, pareizi atveidojot krāsu, izmēru, atrašanās vietu.

      Iemācieties uzzīmēt apmali.

      Attīstīt vizuālo un dzirdes uztveri un atmiņu.

      Izaudziniet neatlaidību un precizitāti darbā.

    Plāns:

    1. Rakstīšana ar nūjām ar izliekumu augšpusē.

    2. Fiziskie vingrinājumi.

    3. Vizuālais diktāts

    4. Apmales skicēšana.

    5. Dzirdes diktāts.

    6. Pašanalīze.

    7. Nodarbības kopsavilkums.

    Nodarbības gaita.

    es . Irbulīša rakstīšana ar izliekumu augšpusē.

    Pedagogs: - Šodien mēs turpināsim mācīties, kā rakstīt taisnas nūjas ar līkni augšpusē. Apskatiet paraugu uz tāfeles (tiek parādīts A paraugs). Tagad es jums parādīšu, kā tos rakstīt (skolotājs raksta uz tāfeles).

    A - paraugs

    IN

    Mēs sākam rakstīt no darba līnijas apakšējā lineāla, velciet to līdz augšējai starplīnijai, pēc tam vienmērīgi noapaļojiet un novelciet taisno nūju līdz augšējās starplīnijas vidum. Nākamo nūju rakstām nedaudz atkāpjoties no pirmās, atstājot intervālus starp nūjām. Rakstot mēs ievērojam noteikumus: jūs nevarat pacelt roku no līnijas un apgriezt nūjas divas reizes. Visas nūjas beidzas vienā līmenī apakšā. Tagad mēs uzrakstīsim trīs kociņus gaisā, lai skaitītu: viens - mēs pārvietojam kociņu no apakšas uz augšu, noapaļojiet to, divi - mēs virzām to uz leju. Atveriet klades Nr.2 ar līniju (skolotāja atgādina rakstīšanas higiēnas noteikumus). Paskatieties, jums ir iedots trīs nūju paraugs, turpināsim rakstīt šajā rindā. (Bērni patstāvīgi raksta ar kociņiem līdz rindas beigām. Skolotājs sniedz individuālu palīdzību).

    Otro rindiņu rakstīsim paši. (Skolotājs rūpējas, lai visi bērni uzdevumu izpildītu līdz galam). Atzīmējiet labākās nūjas ar sarkanu zīmuļa punktu.

    II . Fiziskie vingrinājumi.(Skatīt 2. 3. sadaļu).

    III . Vizuālais diktāts (4. pielikums) .

    Skolotājs izliek galdu: - Paskaties uz galdu un atceries, ko izklāsi uz galda. Kāda figūra atrodas centrā? (Zaļš trīsstūris). Kura figūra atrodas pa kreisi no trīsstūra? (Zilais kvadrāts). Kādas formas atrodas pa labi no trīsstūra? (Divas sarkanas svītras). Kādas formas ir virs sarkanajām svītrām? (Divas dzeltenas svītras).

    Pēc analīzes tabula tiek noņemta, bērni patstāvīgi izliek figūras uz galda. Skolotājs uzrauga klāšanas procesu, un beigās atkal tiek uzlikts galds. Bērni salīdzina savu darbu ar modeli.

    IV . Apmales skice. Skolotājs iesaka atvērt burtnīcu Nr.2 (izklāta): - Bērni, paskatieties uz otro rindiņu (B), jūs paši uzrakstījāt garu kociņu ar izliekumu augšpusē. Šajā rindā mēs tagad ieskicēsim malas. Skatiet, kā tas jādara. (Skolotājs parāda paraugu uz tāfeles). Izmantojot īsu līniju, mēs savienojam līknes galu ar garo nūju no kreisās uz labo pusi, mēs iegūsim apmali. (Bērni izpilda uzdevumu). Tagad noēnosim malas ar īsām slīpām līnijām no kreisā stūra no augšas uz leju un novelkam nelielu apli zem malas (B). Tāda mūsu robeža sanāca skaista! Ar sarkanu zīmuli atzīmējiet labākās malas ar punktiem. (Bērni atzīmē). Apmainieties ar piezīmju grāmatiņām ar draugiem. Godīgi un godīgi novērtējiet sava drauga darbu. (Labākos darbus bērni atzīmē ar punktiem ar sarkanu zīmuli).

    V . Dzirdes diktāts.

    Pedagogs: - Atveriet rūtiņu burtnīcas (piezīmju grāmatiņa Nr.1). Apskatiet uzdevumu: diviem kvadrātiem ar sarkanu zīmuli tiek izveidoti punktiņi, paņemiet tādas pašas krāsas zīmuli kā punktiņi, savienojiet punktus ar šo zīmuli, jūs iegūsit kvadrātveida apmales. Izmantojot to pašu zīmuli, ēnojiet malas ar slīpām līnijām. Pēc tam uzzīmējiet nelielu sarkanu apli starp diviem vienāda izmēra un krāsas kvadrātiem un iekrāsojiet apli ar vienādas krāsas slīpām līnijām. (Bērni pilda uzdevumus un salīdzina savus darbus ar izstādīto A paraugu).


    A - paraugs, izgatavots ar sarkanu zīmuli.

    Skolotājs iedrošina rūpīgi izpildītu darbu un atzīmē tos, kuri uzdevumu izpildīja laikā.

    VI . Introspekcija: Bērni ar punktiem atzīmē vislabāk iekrāsotās figūras, apmainās ar burtnīcām un novērtē savu biedru darbu.

    VII . Nodarbības kopsavilkums. Bērni klasē soli pa solim stāsta par savām darbībām un apmainās ar iespaidiem par to, ko viņi izdarīja labāk.

    Raksti par tēmu